Konwent Polskich Lokalnych Grup Rybackich (KPLGR) to inicjatywa, która ma na celu podejmowanie wspólnych działań na rzecz Lokalnych Grup Rybackich (LGR) w kraju, w tym m.in. przy rozwiązywaniu problemów powstałych w trakcie wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich, wypracowaniu jednolitych stanowisk w sprawie obszarów zależnych od rybactwa wobec innych podmiotów i instytucji zaangażowanych we wdrażanie Programu Operacyjnego Ryby oraz wzajemną promocję obszarów działania poszczególnych Grup.

Inicjatywa na rzecz stworzenia wspólnej reprezentacji obszarów zależnych od rybactwa w formie sieci krajowej zrzeszającej regionalne i ponadregionalne sieci LGR podjęta została w dniach 12-13 marca 2012 roku w Dolinie Charlotty nieopodal Ustki na spotkaniu Grup Rybackich z czterech województw pasa północnego: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. 

Konwent Polskich Lokalnych Grup Rybackich powołany został 18 maja w Toruniu na spotkaniu przedstawicieli sieci zrzeszających Lokalne Grupy Rybackie z terenu kraju, na którym podpisane zostało porozumienie o współpracy. Sygnatariuszami porozumienia są:

1. Dolnośląsko-Lubusko-Wielkopolska Sieć LGR
2. Kujawsko – Pomorskie LGR, 
3. Lokalne Grupy Rybackie - Sieć Południowa, 
4. Maszoperia Pomorskich LGR,
5. Międzyregionalny Konwent Północno – Wschodnich LGR,
6. Zachodniopomorska Sieć LGR.

Zgodnie z regulaminem Konwentu Polskich Lokalnych Grup Rybackich kierownictwo w Konwencie podzielone jest na 9-cio miesięczne kadencje. Pierwszą z nich objęła Maszoperia Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich, a jej przewodniczącym został Prezes Słowińskiej Grupy Rybackiej – pan Maciej Karaś. Wiceprzewodniczącym został pan Wacław Szczoczarz Prezes LGR Świętokrzyski Karp. Kadencja Maszoperii Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich trwała do 31 marca 2013r. Od 1 kwietnia 2013 r. kierownictwo objęła Sieć Południowa, a jej przewodniczącym został Prezes Stowarzyszenia Dolina Karpia – pan Franciszek Sałaciak. Wiceprzewodniczącym został pan Jakub Roszuk Prezes LGR „Opolszczyzna”.

Kontakt do przedstawicieli Konwentu Polskich LGR:

Pan Franciszek Sałaciak
Przewodniczący KPLGR
Stowarzyszenie Dolina Karpia
Zator, ul.Rynek 5
32-640 Zator
tel. 33/84 118 87
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pan Jakub Roszuk
Wiceprzewodniczący KPLGR
Biuro LGR "Opolszczyzna"
Plac Kopernika 5/3
45-040 Opole
tel. 77/40 33 172, 535 380 030
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Dokumenty KPLGR:

Regulamin KPLGR

Porozumienie ws. Konwentu Polskich LGR


Stanowiska Konwentu podczas prezydencji Maszoperii Pomorskich Lokalnych Grup Rybackich:

Odpowiedź KPLGR na pismo z dnia 25.07.2012r.

Stanowisko KPLGR w sprawie przyszłego okresu programowania

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stanowisko Konwentu Polskich Lokalnych Grup Rybackich w sprawie kwot niewykorzystanych w konkursach

Stanowisko KPLGR z dnia 29 czerwca 2012r.

Stanowisko KPLGR w sprawie raportu z ewaluacji

Stanowiska Konwentu podczas prezydencji Lokalnych Grup Rybackich - Sieć Południowa:

Pismo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ws. projektu zmian rozporządzenia

Projekt zmian rozporządzenia z uzasadnieniem

Stanowisko KPLGR ws. projektu zmian rozporządzenia