Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego jest organizowane od 2011 roku. Naszym celem było (i nadal jest) poprzez tą inicjatywę promowanie rybactwa, pokazanie potencjału stawów hodowlanych - turystycznego, przyrodniczego i ekonomicznego, jak też terenu zależnego od rybactwa (czyli gmin należących do naszego Stowarzyszenia).

Przez pierwsze dwa lata imprezę organizowaliśmy przy okazij Dożynek z Gminą Pokój (2011 i 2012) oraz Gminą Świerczów (2012). Zobaczyliśmy wówczas jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze aktywności i atrakcje, dlatego w 2013 roku zdecydowaliśmy się na zorganizowanie samodzielnej imprezy.
Na terenie Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych w Krogulnej, przy pomocy wielu partnerów, a zwłaszcza Gospodarzy (Dyrekcja i Rybacy z Gospdarstwa Rybackiego w Krogulnej) udało nam się zorganizować ciekawą i wyjątkową imprezę. Uczestnicy, którzy tłumnie nas odwiedzili, mogli zobaczyć jak wygląda hodowla karpia i ciężka praca rybaka podczas pokazu odłowów stawu na terenie gospodarstwa. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym animacje, wspólne gotowanie, gry, zabawy. Goście wydarzenia mogli skosztować wielu potraw z karpia, słuchając urozmaiconych występów artystycznych. Nie zabrakło konkursów, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody! Wykazać można się było podczas konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z karpia, wędkarstwa rzutowego, czy też z wiedzy o rybactwie. Dodatkowe atrakcje, jak pływanie łodką po stawie, przejażdżki bryczką czy wieczorne biesiadowanie przy ognisku, sprawiły że wszyscy bardzo pozytywnie ocenili nasze Święto. Wszyscy nasi Partnerzy także bezpośrednio przyczynili się do wspólnego sukcesu, przeprowadzając różnego rodzaju aktywności na swoich stoiskach.

W kolejnych latach (2014-2015), bazując na pozytywnym odbiorze naszego Święta, zorganizowaliśmy w Krogulnej kolejne edycje, ulepszając i uatrakcyjniając program. Co roku - przy pełnym październikowym słońcu - mieliśmy okazję witać gości z całego województwa opolskiego, jak też z sąsiadujących województw.

W roku 2016 zorganizowaliśmy imprezę na Zamku w Niemodlinie, łącząc obchody wraz z Międzynarodowym Konkursem Rysunku Starycznego "Karpik" organizowanym od 2003 roku przez Dom Kultury w Niemodlinie. Pomimo listopadowej bardzo nieprzychylnej tym razem pogody, frekwencja dopisała. Magiczny klimat niemodlińskiego Zamku nadał naszemu Świętu nowego wymiaru. W roku 2017 również Państwa tam zapraszamy, tym razem 7 października 2017. O szczegółach będziemy informowali. 

W dniu 09.02.2017 nasza ciężka wieloletnia praca została doceniona! Otrzymaliśmy Certyfikat Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Nasze Święto zostało uznane za najlepszy produkt turystyczny województwa opolskiego. 

 Relacja z VI Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego - 19 listopada 2016, Zamek w Niemodlinie 

Relacja z V Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego - 3 października 2015, Krogulna

Relacja z IV Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego - 4 października 2014, Krogulna

Relacja - FILM - z III Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego - 5 października 2013, Krogulna

 

dzieci gotjaanimacja 1kolejka 1konkurs kulinarny 1odlowy 1uroczyste otwarcie