DSC 0395Wiosna coraz bliżej! Sezon wycieczek rowerowych i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu już niedługo! Już teraz zapraszamy na pysznego pstrąga na Łowisko "Pod Dębem" w Przyworach Opolskich. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z właścicielem - Zbigniewem Atłachowiczem.


 

RLGD: Od kiedy funkcjonuje łowisko?

Pod Dębem: Łowisko "Pod Dębem" funkcjonuje od 2012 roku. Na początku Goście korzystali tylko z możliwości wędkowania, natomiast kilka miesięcy później oddaliśmy do użytku również smażalnię pstrągów.

Jesteśmy małą, lokalną, rodzinną firmą, która z roku na rok coraz bardziej się rozwija - widzimy, że Goście zauważają ile pracy i czasu poświęcamy temu miejscu. Jest to dla nas największa motywacja w dążeniu do dalszych "ulepszeń" Łowiska.

 


 

RLGD: Skąd pomysł na łowisko?

Pod Dębem:. Ukształtowanie terenu na którym "przypadkiem " się znaleźliśmy oraz jego historia, podsunęły nam pomysł o założeniu łowiska pstrągowego (przed wojną mieścił się tu młyn wodny, później hodowano tu karpia). Przepływająca przez obiekt rzeka Struga dała nam możliwość realizacji tego planu.

 


 

RLGD: Jakie potrawy można u Państwa skosztować?

Pod Dębem: W naszej smażalni można zjeść świeżo przyrządzane pstrągi smażone, duszone, z pieca-jednak największą popularnością cieszą się od zawsze pstrągi z grilla oraz te z naszej wędzarni. Od niedawna do menu na stałe wprowadziliśmy ryby morskie, tj. dorsz, śledź i flądra - w miarę dostępności gatunków nad morzem. Sami zajmujemy się ich dostarczaniem, co gwarantuje wysoką jakość i świeżość.


RLGD: Skąd ryby są brane?

Pod Dębem: Pstrągi sprowadzamy głównie z hodowli Polskiego Związku Wędkarskiego Poliwoda w Biestrzynniku, natomiast ryby morskie pochodzą od współpracujących z nami właścicieli kutrów w Ustce, Kołobrzegu i Mielnie.


RLGD: Czy braliście Państwo udział w konkursach kulinarnych ze swoimi potrawami z ryb?

Pod Dębem: Jesteśmy 'początkującymi " kucharzami i jak na razie braliśmy udział w tylko jednym konkursie kulinarnym organizowanym przez RLGD „Opolszczyzna”, natomiast ogromna grupa stałych Gości sugeruje nam, że konkurs kulinarny odbywa się codziennie w naszej kuchni-wychodzimy z niego zwycięsko :)


RLGD: Co jeszcze oprócz ryb?

Pod Dębem: Na terenie Łowiska od maja do października organizujemy cykliczne biesiady przy muzyce i pieczonym prosiaku. Posiadamy miejsce na organizację ogniska, miejsca siedzące dla wędkarzy bezpośrednio nad stawem, plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki plażowej. Dzieci z bliska mogą zobaczyć nasze zwierzęta (konie, kuce, owce oraz kozy).Dużo miejsc nad stawami pozwala na swobodny wypoczynek nad wodą. Od maja 2017 r. dostępny będzie również nowy parking dla Gości łowiska.


więcej informacji o Łowisku "Pod Dębem" znajdziecie na ich stronie: http://www.poddebem.strefa.pl/index.html

lowiskolowisko1lowisko3lowisko4