Lekcje plenerowe027W dniach 23-26 września 2016, już po raz piąty organizowaliśmy Lekcje Plenerowe Wokół stawu! Jak co roku, do współorganizacji włączył się aktywnie Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu oraz Agencja Rynku Rolnego. Zajęcia dla dzieci z terenu gminy Ozimek zostały przeprowadzone w Ośrodku Zarybieniowym PZW POLIWODA w Biestrzynniku.  Lekcje zostały sfinansowane z pozyskanych środków z Gminy Ozimek na realizację zadań publicznych z zakresu "Kultury, tradycji i edukacji". 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom i instytucjom, dzięki którym lekcje się odbyły, w tym zwłaszcza Panu Wiesławowi Misiowi z Polskiego Związku Wędkarskiego.

W tegorocznej edycji Lekcji Plenerowych uczestniczyło ponad 60 dzieci ze szkół podstawowych z ternu Gminy Ozimek. Podczas 3 lekcji, każda z grup dowiedziała się o warunkach hodowli ryb lokalnych, przyrodniczych walorach stawów hodowlanych, korzyściach płynących z  jedzenia ryb, zasadach wędkowania, funkcjonowaniu PZW, RLGD "Opolszczyzna" i ARR. 

Każdą z lekcji rozpoczęto częścią teoretyczną oraz poczęstunkiem  - oczywiście w formie pstrąga poliwodzkiego. Nastęnie dzieci zwiedzały gospodarstwo oraz ścieżkę edukacyjną na terenie Ośrodka Zarybieniowego. Największą atrakcją cieszyła się jednak nauka z wędkowania. Większość dzieci miała w ręku wędkę po raz pierwszy. Tym większa była radość, kiedy udało się złowić nowicjuszom rybę! Nie zabrakło także konkursów z nagrodami dla najlepszych młodych wędkarzy. 

Zapraszamy do obejrzenia RELACJI Z LEKCJI NA TVP3 OPOLE.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII 

 

Lekcje plenerowe001Lekcje plenerowe002

Lekcje plenerowe005Lekcje plenerowe012

Lekcje plenerowe034Lekcje plenerowe038

Lekcje plenerowe009Lekcje plenerowe039