Popielow 2W listopadzie br. Samorząd Województwa Opolskiego podpisał pierwsze umowy z beneficjentami Priorytetu IV PO Rybactwo i Morze na lata 2014-2020. Gratulujemy wszystkim beneficentom! Czekamy na pozytywnie rozliczone wnioski o płatność. 

Dalsze wdrażanie naszej strategii wkrótce. Kolejne nabory na początku przyszłego roku. Szczegóły w grudniu br na naszej stronie. 

Umowę o dofinansowanie podpisała Gmina Niemodlin, na realizację zadania pn."Przebudowa budynku Ośrodka Kultury w Niemodlinie", gdzie od lat promowany jest karp poprzez organizację Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik". 

W Popielowie natomiast będzie realizowane zadanie pn. "Budowa przystani wodnej w Nowych Siołkowicach". 

Gmina Tułowice rozpoczyna realizację zadania pn. "Przywrócenie pierwotnego stanu środowiska obszarów rybackich RLGD "Opolszczyzna" poprzez remont stawów w m. Goszczowice i w m. Skarbiszowice". 

W Turawie nastąpi ciąg dalszy inwestycji przy Średnim Jeziorze, w ramach operacji  "Turystyczno - rekreacyjne zagospodarowanie terenu wokół Jeziora Średniego w Turawie". 

Umowę podpisało także Gospodarstwo Rybackie Lasów Państwowych w Niemodlinie na sprzęt niezbędny do prowadzenia gospodarki rybackiej (zakup minikoparki wraz z przyczepą niskopodwoziową do jej przewozu). 

Niemodlin 1Niemodlin 3Popielow 2Popielow 1