plakatW tym roku edukację rozpoczęło 5 rybaków w klasie łączonej rybacko-rolniczo-żywieniowej. Być może są jeszcze osoby, które zechciały by zmienić swoją drogę edukacyjną. W związku z powyższym uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rybaków w Polsce Zespół Szkół im. prof. M. Siły- Nowickiego w Sierakowie uruchomił kolejny rok szkolny 2015/16  kompleksowo przygotowujący zarówno do podjęcia zawodu rybaka jak i do podjęcia dowolnego kierunku studiów.

Uczniowie w trakcie nauki mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone pracownie ogólne i specjalistyczne, nowoczesne pracownie internetowe, pracownię akwarystyki czy pracownię żywienia człowieka. Ponadto szkoła oferuje im nowoczesną bazę sportową, zajęcia z jazdy konnej i możliwość zdobycia prawa jazdy kat. A, B i T.
Kształcenie zawodowe odbywa się w szkole oraz w gospodarstwach i zakładach specjalistycznych, w tym zlokalizowanych za granicą. Obok placówki szkolnej znajduje się internat, a najlepsi uczniowie mogą liczyć na stypendia.
Kierunek technik rybactwa śródlądowego jest dedykowany zarówno dla uczniów lubiących kontakt z przyrodą jak i w dalszej karierze myślących o założeniu własnej firmy. Zawód rybaka z uwagi na swoją specyfikę wymaga kreatywności i rozwija umiejętności związane z działaniem samodzielnym i zespołowym, zarządzaniem finansami, dbałością o środowisko naturalne i wykorzystywaniem nowoczesnych urządzeń i technologii.

Zawód jakim jest technik rybactwa śródlądowego to perspektywiczna profesja z uwagi na wzrost zapotrzebowania na pracowników posiadających niezbędne kwalifikacje i umiejętności do wykonywania tego zawodu.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Technikum Rybackie w Sierakowie zapewnia nie tylko profesjonalne wykształcenie ale także fantastyczną czteroletnią rybacką przygodę.

ZAPRASZAMY I CZEKAMY NA WAS DO KOŃCA WRZEŚNIA 2015r!