Drukuj

konkurs wiedzyZnamy już wszystkich finalistów "Konkursu wiedzy o rybactwie, ochronie wód i gospodarce wodnej". Po wcześniejszych eliminacjach przeprowadzonych w Niemodlinie, o których pisaliśmy wcześniej (TUTAJ), w ostatni piątek wyłoniliśmy laureatów w kolejnych rejonach, czyli w Ozimku i Pokoju.

Podobnie jak w Niemodlinie uczestnicy eliminacji wykazali się sporą wiedzą i większość z nich, mimo rozszerzenia formuły konkursu osiągnęła bardzo dobre wyniki. Test konkursowy składający się z 20 pytań, uczestnicy rozwiązywali wręcz błyskawicznie, bo też liczył się nie tylko wynik punktowy ale i czas w jakim ten wynik osiągnięto. Czas miał bowiem znaczenie w przypadku udzielenia takiej samej liczby prawidłowych odpowiedzi. Tak też stało się w Pokoju, gdzie dwóch uczestników uzyskało identyczną ilość punktów i o trzecim miejscu zadecydowała do słownie minuta. Dlatego jako organizatorzy do finału postanowiliśmy zaprosić również uczestnika, która zajął czwarte miejsce.
Ostatecznie wyniki były następujące:

Eliminacje w Ozimku:

I miejsce - Marek Jarzębiński - ZS Ozimek

II miejsce - Adam Loch - ZS Ozimek

III miejsce - Wojciech Osada - GZS Ozimek

Eliminacje w Pokoju:

I miejsce - Jakub Liberda - PG Zagwiździe

II miejsce - Mateusz Nanko - PG Zagwiździe

III miejsce - Dawid Jambor - PG Zagwiździe

IV miejsce - Jan Matuszewski - PG Pokój

Ci najlepsi otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Wymienieni wyżej laureaci dołączają zatem do listy finalistów konkursu, a finał przypomnijmy odbędzie się na początku października na kolejnym organizowanym przez LGR "Opolszczyzna" Wojewódzkim Święcie Karpia oPolskiego, na które to święto już teraz zapraszamy.

DSC 0129a

DSC 0130a

DSC 0134a

DSC 0137a

DSC 0145a

DSC 0147a