DSC 0115aEliminacjami w rejonie Niemodlina rozpoczęły się zmagania w kolejnej już edycji organizowanego przez nas konkursu wiedzy o rybactwie, którego formuła w tym roku została rozszerzona i przyjął on oficjalną nazwę "Konkurs wiedzy o rybactwie, ochronie wód i gospodarce wodnej". Co prawda ilość zgłoszonych do udziału w eliminacjach jest niższa, niż w roku ubiegłym, ale po pierwszej eliminacji, przeprowadzonej w Niemodlinie widać, że ilość przeszła w jakość. Mimo bowiem rozszerzenia tematyki pytań konkursowych, osiągnięte przez uczestników wyniki, uznać należy za więcej niż dobre.

Ochrona wód i gospodarka wodna, z zakresu których pytania znalazły się w tegorocznym teście, to rozległe dziedziny. Ale jak wykazały wyniki ich znajomość wśród uczestników jest już bardzo duża.
Zwycięzcami niemodlińskich eliminacji okazali się "konkursowi weterani", czyli uczniowie, którzy od początku biorą udział w konkursie, ale i nowi uczestnicy nie muszą wstydzić się swojej wiedzy.
Wszystkie trzy premiowane miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Niemodlinie w kolejności:

I miejsce - Michał Stojko

II miejsce - Radosław Korzonek

III miejsce - Michał Pieniacha

Cała ta trójka otrzymała cenne nagrody, a poza tym zostanie zaproszona na finał wojewódzki konkursu, który przypomnijmy to rozegrany zostanie podczas tegorocznego Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego. Pozostali uczestnicy oprócz słów uznania i gratulacji za posiadaną wiedzę otrzymali od nas drobne upominki.

DSC 0116a

Michał Pieniacha - III miejsce

 

DSC 0117a

Radosław Korzonek - II miejsce

 

DSC 0119a

Michał Stojko - I miejsce

 

DSC 0124a

DSC 0128a