Kulinarne Wariacje Opolszczyzny

P9290189aW dniach 29.09 – 01.10 br. w Ośrodku zarybieniowym Okręgu Opolskiego PZW „Poliwoda” w Biestrzynniku odbyła się już trzecia edycja lekcji plenerowych „Wokół stawu” organizowanych przez Lokalną Grupę Rybacką „Opolszczyzna” we współpracy z Kołem PZW „Mała Panew” z Ozimka oraz Oddziałem Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Opolu.

W 3 lekcjach plenerowych udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Dylakach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozimku. Oprócz krótkiej informacji nt. działalności LGR „Opolszczyzna” oraz Agencji Rynku Rolnego, podczas lekcji uczniowie obejrzeli także film dokumentalny dotyczący gospodarki stawowej oraz zwiedzili ośrodek zarybieniowy „Poliwoda”. Największą jednak zabawą okazał się pokaz, a następnie praktyczna nauka wędkowania, podczas  której pod czujnym okiem instruktorów, każdy z uczestników miała okazję samodzielnie zmierzyć się z rybą i wędką.

Na zakończenie każej z lekcji uczestnicy  skorzystali z degustacji wędzonego pstrąga z „Poliwody” oraz otrzymali drobne upominki od wszystkich organizatorów.

P9290223a

P9290258a

P9300143a

PA010158a

Więcej zdjęć w naszej galerii.