ii-miting-polskich-druzyn-karpiowych-karpiarze-martynce-michalice-2014-to-juz-dzis-JwrtHH7g0KEqFMaD

 

Na początku lipca, na zbiorniku Michalice koło Namysłowa odbyła się wspaniała impreza zatytułowana Miting Polskich Drużyn Karpiowych "Karpiarze - Martynce" Michalice 2014. Była to już druga edycja tych zawodów.

Martynka, to córka jednego z wędkarzy-karpiarzy, która urodziła się z ciężką chorobą, której skutkiem jest niedowład i obniżone napięcie mięśniowe kończyn dolnych, co uniemożliwia jej normalne bieganie i chodzenie. Cały czas potrzebna jest jej intensywna rehabilitacja i leczenie.
Z inicjatywą pomocy córce swojego kolegi wystąpili członkowie Koła PZW i Wędkarskiego Klubu Sportowego "Gobio" z Namysłowa, którzy przy współpracy z Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, oraz z udziałem licznych ludzi dobrej woli zorganizowali już po raz drugi zawody karpiowe, których głównym celem jest pozyskanie środków finansowych niezbędnych w prawidłowym leczeniu Martynki.
Lokalna Grupa Rybacka "Opolszczyzna" również dołożyła swoją cegiełkę do tego szczytnego przedsięwzięcia, otrzymując od organizatorów stosowne podziękowanie - skan

Więcej informacji pod poniższymi linkami

http://swiatkarpia.com/news/ii-miting-polskich-druzyn-karpiowych-karpiarze-martynce-michalice-2014-to-juz-dzis/277
https://www.facebook.com/events/540741456020965/
http://swiatkarpia.com/contests/ii-miting-polskich-druzyn-karpiowych-karpiarze-martynce-michalice-2014/6