W ostatnią  niedzielę, 13 lipca, nad pięknym stawem w Zagwiździu odbył się Festyn rodzinny z wędką. W programie festynu było nie tylko wędkowanie, ale także wiele innych atrakcji jak na przykład gminna edycja ogólnopolskiej akcji BIG JUMP nad rzeką Budkowiczanką. Imprezie towarzyszyło również wiele konkursów sprawnościowych w dziedzinie wędkarstwa.

W festynie uczestniczyło około 250 osób, wśród których byli i wędkarze, i opiekunowie i kibice. W samych zawodach wędkarskich udział wzięło 68 zawodników, a w konkursie wędkarstwa rzutowego, czyli w tzw. castingu 56.
W zawodach wędkarskich brały udział dzieci i młodzież z Grabczoka, Laskowic, Łosiowa, Starych Budkowic, Murowa, Wawelna i z Zagwiździa.
Podczas zawodów złowiono w sumie 106 ryb. Głównie były to płocie, choć trafiło się też kilka okoni, 2 leszczyki, 1 byczek i 1 szczupak.
Zawody organizacyjnie i finansowo zostały wsparte przez Radę Sołecką w Zagwiździu, Wójta Gminy Murów, Parafię pw. NSPJ w Zagwiździu, Ochotniczą Straż Pożarną w Zagwiździu, PZW Murów, Lokalną Grupę Rybacką Opolszczyzna, właścicieli stawu, oraz indywidualnych sponsorów.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej jakże udanej imprezy a zainteresowanych wynikami zawodów w poszczególnych kategoriach odsyłamy do załącznika. Na zdjęciach widać, że prezes LGR "Opolszczyzna" Jakub Roszuk brał bardzo aktywny udział w festynie.

Wyniki zawodów wędkarskich wg kategorii


4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

20