Otwarcie plaży, a potem koncerty, zabawy i taneczne szaleństwa. Tak mieszkańcy gminy Lewin Brzeski i okolic spędzali swój ostatni weekend. W sobotę 5 lipca 2014r. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na żwirowni w Lewinie Brzeskim.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotarę oraz przecięcia wstęgi, którego dokonali ks. Proboszcz Krzysztof Dudojć, Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” Jakub Roszuk, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek, Zastępca Burmistrza Dariusz Struski oraz Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.
Obecny na uroczystości ks. Krzysztof Dudojć, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lewinie Brzeskim wraz z Wikarym ks. Tomaszem Backer poświęcili cały obiekt.

W tym dniu atrakcji nie zabrakło. Na wielkie otwarcie plaży przygotowano koncerty, pokazy artystyczne oraz hawajskie party dla dzieci. Wieczorem zaś wystąpił na scenie gwiazdor estrady Roberto Zucaro a po nim wspaniała i utalentowana młoda gwiazda Ewa Kryza.
Bogaty w atrakcje program oraz sprzyjająca pogoda ściągnęły na miejsce imprezy rzesze mieszkańców z oraz spoza Lewina Brzeskiego. Krótki deszcz, który przeszedł przez plażę w godzinach popołudniowych również nie odstraszył uczestników imprezy. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Na pewno pozostawi wiele miłych wspomnień wśród jej uczestników.
Odbieram pozytywne oceny, że to była bardzo dobrze trafiona inwestycja. Od teraz wszyscy mogą korzystać z pełni uroków lata i zażywać kąpieli słonecznych – mówił Burmistrz Kotara.

 

 

 

 

 Na miejscu dawnej żwirowni w Lewinie Brzeskim powstał obecnie kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, przystosowany do wzrastających wymagań odwiedzających turystów. Teren został wyposażony w pełną infrastrukturę niezbędną do aktywnego wypoczynku, w szczególności do uprawiania szeroko pojętej rekreacji.
Na najbliższy weekend zapowiada się świetna pogoda, więc proponujemy ją wykorzystać na plażowanie na naszej plaży. Zapraszamy.

Projekt przebudowy starej plaży został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego PO RYBY „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w celu: Propagowania zrównoważonego rozwoju oraz poprawy jakości życia i stanu środowiska na obszarach rybackich przy wykorzystaniu środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa. W ramach zadania wybudowano: plażę, molo-pomosty drewniane, górkę ratownika, boisko do siatkówki plażowej, boisko trawiaste wielofunkcyjne, wiatę z ławkami, plac zabaw dla dzieci, siłownię na wolnym powietrzu, skatepark, ścieżki pieszo-rowerowe, drogi dojazdowe z oświetleniem, pomost dla wędkarzy i kajakarzy a także przebudowano toalety i elementy małej architektury. Zadanie realizowane jest ze środków unijnych i środków budżetowych Gminy.
Całkowity koszt inwestycji to 1.895.715,01 zł, a dofinansowanie w ramach projektu PO Ryby 2007-2013 wyniesie 927.771,00 zł.
Prace rozpoczęły się w marcu i zakończyły w czerwcu br.